Verona a teplá sprcha!

A tak sme sa doslimačili až do Verony. Mesto to je honosné. Od samoobslužnej pumpy (kde na naše potešenie nebol zákaz státia) sme sa vybrali cez starú bránu do mesta pešo. 
Proti Benátkam sme si náramne užívali širšie ulice, cyklochodník a ako tak priame cesty :D. Je to riadne dobrý pocit vedieť kadiaľ kráčame…

Samozrejme aj tu sme písali couchsurferom. Ozval sa týpek, ktorý síce nebol doma, ale tak veľmi nám chcel pomôcť, že do toho namiesto seba namočil kamoša…:D

 Ten sa síce spočiatku vyhováral, že určite nemá prenosný nábytok, ale poposielal nám fotky kde by to šlo…veru pekné zábery rieky, mosta… Keď sme však prišli k ARÉNE, niečo ako rímske koloseum, vedeli sme, že fotka proste musí byť tam.

Momentálne tam prebieha opera festival, takže je tam všade naokolo mrte ľudí a vecí, ale nech 😀

Ani vlastne nevieme ako a zrazu sme boli s chlapíkom, čo nám pôvodne až tak nechcel pomôcť dohodnutí, že spíme v byte jeho sestry (ktorá tam už nebýva) a ráno si môžeme požičať z bytu čo chceme okrem lampy a kresla. Jediná podmienka bola vrátiť sa do 9rána naspäť z fotenia , aby mohol ísť do roboty. Normálne nám zapol boiler na teplú vodu a že: „Oddýchnite si, dobre sa vyspite. Pohodička, ak chcete, môžete fotku robiť až ďalšie ráno. Kľudne si spravte relax celý deň…“ Super bol!
Pre nás to bol relaxačný kúpeľný pobyt. Tá teplá sprcha!!! 
Som si dajak zvykla na to auto.Také ticho, žiadne autá v pozadí, žiadny smrad od moču popri ceste.
Mne sa ani nedalo zaspať! A normálna široká posteľ…Ja neviem ako budem spať doma… 😀

 

Povedali sme si, že až toľko času nemáme aby sme šune váľali celý deň, preto sme na druhý deň ráno vstávali už o šiestej aby sme všetko stihli. Bola som taká rozospatá, že som sa obliala horúcou vodou pri zalievaní kávy, tresla si hlavu o zárubňu a skoro spadla. 
Zato sme ale na námestie k Aréne pomocou sygicu trafili autom na šupu. (ešte ho asi zopárkrát pochválime, lebo bez neho by sme boli v keli. fakt :D)
Kokos. Bogy to má aj nahraté. to bolo toľko jednosmeriek a kľukatých uličiek…ako dobre že šoféroval on….

 Vo Verone proste všetko nejako zapadalo do seba a vychádzalo. Aj umývači ciest išli radšej umývať inú časť mesta aby nám dali trochu času 🙂
Tentokrát sme sa fotili samospúšťou, lebo moc ľudí okolo ešte nešlo….tak skoro ráno…o dve hodiny nato to už bolo ale úplne inak, davy ľudí…ako dobre že sme to stihli.:)

Všetko sme vrátili do bytu na miesto ako bolo, Bogy opravil lampu, (tú ktorú sme si požičať mohli, lebo bola zlomená)…mu to nedalo…:D 
A kľúče od bytu vrátili. Ešte sme mu dali ďakovného handmade plyšáka, ktorých sme pred cestou ušili a pokračovali v ceste.

Verona v nás zanechala parádne dojmy. Takto dobre ešte nebolo 🙂 A teda ráno nemusieť hladať záchod…:D

 
Uvidíme čo bude ďalej.

Ako bonus pripájame pár hlášok z cesty 😀

Barbora-musíme sa vyžrať, kým sme v Taliansku…potom už bude drahšie…

Tibor- ahááá tie titulky sú aj po anglicky! -po prvom dejstve na opere Aida.

Barbora- ja som si ocikala členký !!-na talianskych hraniciach.

Tibor-Načo ide autom, keď ide 30!…to mohol ísť aj na skateboarde!