Kanálo-pizza-cestovinové-mravenisko

Zo Slovinska sme pokračovali na Taliansko…ako správni Slováci sme si povedali, že hádam ideme šetriť a skúsime cestu mimo diaľnice…

Ó ako sme len ďakovali Sygicu za ich prémiovú licenciu ktorou nás podporili…:D cesta to síce bola unavná, kľukatá, ale veľmi pekná. To Taliansko má dačo do seba. Auto na ceste bolo treba opravovať zatiaľ iba raz! 😀 (Paľo, neboli to hadičky 😀 )

Cítili sme sa strašne múdro keď sme našli neoficiálne parkovanie zadarmo pred Benátkami…že veď na ostrov to už prejdeme na bicykloch…veď tých 5km cez most je čo by kameňom dohodil….:D

Realita nás preplieskala nielen zatvoreným a zužujúcim sa chodníkom na moste. My sme síce trištvrte mosta prešlapali, potom to už ďalej proste nešlo …po moste chodí električka tak blízko okraja, že by nás jedným vrzom primáčkla o zvodidlá (hneď by sme sa na našu úzku posteľ lepšie zmestili:D).


A tak hybaj ho naspäť. A či mi nespadla reťaz tak, že sa už nedala nahodiť? 😀 A práve keď som bola v najväčšom strese…

 Benátky sme podľa plánu chceli stihnúť za jeden deň. No, v tom mravenisku sme zúfalo dupali v dave všetkých tých stratených ľudí, ktorí sa tvárili, že vedia kam idú, pol dňa. Potom sme našli sme most, kde by to asi šlo odfotiť. Ulička mimo ľudí, v obytnej zóne, s kanálom a hlavne s pekným mostom.

Kde ale sakra zohnať neturistu? Nejakého originál benátčana, dieťa kanálov…(couchsurfing v benátkach teda moc nefunguje a airbnb chce zarábať 😀 ) Lámali sme si hlavu, ktorá nás už aj tak bolela…a vymysleli sme NIČ. Zhodli sme sa, že skoro ráno to určite pôjde lepšie a veru išlo…:)

 V benátkach sme si oprali…stoličku sme si požičali z obchodu a metly na zavesenie šnúry z reštiky…:) Všetko šlo hladko, náhodní okoloidúci sa usmievali a Bogy sa nabehal, pretože fotka bola robená z opačnej strany kanála. Tam ukecal mladý pár aby nás odfotil. Pripájame aj fotku dievčaťa :), tak nejak sme im nestihli dať kontakt…☹

 Báli sme sa, že nám niečo padne do vody, lebo teda odtiaľ by sme to už asi nevylovili :D. Nespadlo a my sme s úsmevom mohli pokračovať v smere cesty na Veronu.

Vraj boli zemetrasenia …keby nám nepísali z domu, ani nevieme…tuto na severe všetko fajn, ale rozhodli sme sa, že cestu na juh vynechávame a budeme pokračovať na Genovu. 
Pre istotu 🙂